Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları


2 dakikada okunur
Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak isteyen kişiler için sunulan konut kredisi, birçok kişiye umut kapısı olmuştur. Son günlerde Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla insanların yaşadığı büyük maddi kayıplar hükümeti de harekete geçirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni karar açıklandı. Tarihin en düşük faiz oranını açıklayarak ev almak isteyenlere büyük bir kapı açtı. En son faiz indirimi konusunda Merkez Bankasının yüzleri güldürmesi ile diğer kamu bankaları da sessiz kalmadı, bu zor günlerde insanlara kolaylık sağlayan yeni kampanyalar düzenledi.Bakanın açıkladığı düşük faiz ve vade imkânları ile alınabilen konut kredisine Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası destek verdi. Bu 3 bankanın sunduğu düşük konut kredisi, faiz oranları ile isteyenler kolayca ev sahibi olabilecekler. Bankalar kampanya dahilinde müşterilere ödemelerini erteleme imkânı sunuyor.

En Uygun Konut Kredisi

Ev almak isteyen özellikle yüksek geliri olmayan kesimi mutlu eden bu kampanya düşük faiz ve uzun vadeli ödeme imkânları ile cazip hâle geliyor. 2 Haziran’da başlayan başvurularda bankaların konut kredisi vermek için belirlediği maddeler şunlardır:

➔ Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlı,

➔ Üç büyük il (İstanbul, Ankara ve İzmir) için alınacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirleri için ise 500 bin TL’ye kadar kredi

➔ %10’dan başlayan düşük peşinatlar

➔ 1. el konutlar için 12 ay ödemesiz; 15 yıl vade aylık %0,64 faiz

➔ 2. el konutlar için 12 ay ödemesiz; 15 yıl vade aylık %0,74 faiz

Konut Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası’nı sağladığı düşük faizli konut kredisi ile diğer bankalarda harekete geçti ve faiz oranlarını düşürdü. %1’in altında olan faizlerden size en uygununu seçebilir siz de kendi evinize sahip olabilirsiniz.

➔ Vakıf Bankası; %0,64 (2. el için %74) faiz ve 180 ay vade

➔ k Bankası;  %0,64 (2. el için %74) faiz ve 180 ay vade

➔ Ziraat Bankası;%0,64 (2. el için %74) faiz ve 180 ay vade

➔ Yapı Kredi; %0,89 faiz ve 120 ay vade

➔ İş Bankası; %0,92 faiz ve 120 ay vade

➔ ING Bank; %0,84 faiz ve 120 ay vade

➔ TEB;%0,94 faiz ve 120 ay vade

➔ QNB Finansbank; %0,99 faiz ve 180 ay vade


Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar
Önceki makale

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Hisseli tapuya kredi çekilirken şu yöntem izlenir. Bireysel ihtiyaç kredisi çekiminde kredi notuna göre çekim gerçekleşirken, konut kredilerine yönelik çekimlerde evin tapusuna göre kredi çekilebilir.

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar
Sonraki makale

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz nakit avans çoğu kişi tarafından talep edilir. Özellikle kredi kartı hayatımıza girdikten sonra faizsiz nakit avansın önemi daha da arttı. Taksitli alışveriş konusunda da


Related Makaleler

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar
2 dakikada okunur

YUKARI GİT