HGS Bakiye Sorgulama?


1 dakikada okunur
HGS Bakiye Sorgulama?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), otoyol, köprü geçişlerinde oluşan trafikten dolayı aranan çözümler sonucu bulunmuş bir sistemdir. HGS sayesinde araçlar durmadan geçiş yapabilmektedirler ve bu sayedepratik ve hızlı bir şekilde geçiş işlemlerini tamamlamaktadırlar.

HGS ödemesi daha önce kartınıza yüklediğiniz bakiyeden düşer. Geçiş sırasında araç plaka tanıma sistemi sayesinde plakanız alınır ve gerekli ücret HGS bakiyenizden düşer. Yeterli bakiyeniz yok ise cezai işlem uygulanır.

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulamanın bir kaç yöntemi vardır. Bu yöntemler sayesinde kolay ve hızlı şekilde HGS bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

HGS Çağrı Merkezini Arayarak Bakiye Sorgulama

HGS bakiye sorgulamanın en kolay yöntemlerinden biri de HGS Çağrı merkezini arayıp bakiyenizi öğrenmektir.

HGS Çağrı Merkezi 0 850 460 60 60

E-Devlet Üzerinden HGS Bakiye Sorgulama

E-devlet üzerinden HGS sorgulama işlemini E-devlet şifrenizi biliyorsanız kolayca yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden bakiye sorgulama işlemlerini aşağıda ki aşamaları kolayca takip edip gerçekleştirebilirsiniz.

hgsmusteri.ptt.gov.tr Adresi Üzerinden HGS Bakiye Sorgulama

PTT sitesi üzerinden HGS için oluşturduğu bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz. HGS bakiye sorgulamayı aşağıda ki işlemleri takip ederek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  • https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf adresine girin.
  • Müşteri hizmetleri giriş bölümüne gelip e-posta ve şifrenizle birlikte giriş yapın. Eğer isterseniz e-devlet şifrenizle girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra HGS Bakiye Sorgulama seçeneğini göreceksiniz.

Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?
Önceki makale

Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

HES kodu sorgulama işlemini çalışanlarınız yada kalabalık bir ortam için yapmanız gerekiyorsa, grup oluşturup tek sefer de Toplu HES kodu sorgulama yapma imkanınız bulunuyor. Bu

Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sonraki makale

Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone bakiye sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Vodafone kontürlü hat bakiye sorgulama işlemlerinizi telefonun arama menüsünden yapabilirsiniz. Internet paketiniz mevcutsa bakiye sorgulama işlemlerinizi Vodafone online


Related Makaleler

Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
1 dakikada okunur
Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?
2 dakikada okunur

YUKARI GİT