Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar


2 dakikada okunur
Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Hisseli tapuya kredi çekilirken şu yöntem izlenir. Bireysel ihtiyaç kredisi çekiminde kredi notuna göre çekim gerçekleşirken, konut kredilerine yönelik çekimlerde evin tapusuna göre kredi çekilebilir. Hisseli tapu içinde kredi çekilirken teminat gösterimi kişiye aittir. Bu konu ise evini satmak isteyen vatandaşları ilgilendirir. Bu noktada yapılan işlem bankaya sunulan teminattır. Yani bankaya sunulmak istenen tapu evini satmak isteyene ait olmalıdır.

Hisseli Tapu İle Kredi Çekme için Şartlar

Öncelikle kefil lazımdır. Eğer hisseli tapu ile kredi talep dilecekse bir kefilin olması önem taşır. Diğer bir şart ise tapudaki hisseyi bölmektir. Tapunun tamamen bir kişinin üzerine olması daha avantajlıdır. Parçalı arazinin eşit parsellere bölünerek tapuya dahil edilmesi ile şart yerine getirilmiş olacaktır.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Ziraat Bankası

Ziraat bankası hisseli tapu adı altında ihtiyaç ve konut kredisi sunmaktadır. Kredi üzerine eğer ipotek gösterilirse rahat bir şekilde kredi alınabilir. Ziraat bankası ile konut kredisi çekmek istiyorsanız eğer genel konut kredisi şartları yerine getirilmelidir. Bunun için;

· Kredi notu ve sicil durumu temiz olmalıdır.

· 18 yaşı doldurulmalıdır.

· T.C. kimlik kartı gereklidir.

· Kredi notu ortalama bir seviyede olmalıdır.

Ayrıca ziraat bankası hisseli tapuya en rahat başvuran bankalardan biridir. Ayrıca ziraat bankası ile başvurularda ipotek edilen evin yaklaşık olarak % 80’lik kısmı karşılanmalıdır.

Denizbank İle Kredi Almak

Hisseli tapunuz eğer teke düşürülürse ya da kefil gösterilirse Denizbankile anında ihtiyaç kredisi alınabilir. Banka tarafından belirlenen şartların da sağlanması ile kredi alma ihtiyacı gerçekleşmiş olacaktır. Şubeye uğrayarak hisseli tapu üzerine kredi çekme işlemi gerçekleşebilir.

Vakıfbank İle Hisseli Tapuya konut Kredisi Almak

Vakıfbank ile de kredi almak için hisseli tapu üzerine kefil olması şartı gerekir. Kefil ile birlikte hisseli tabu üstüne kredi anında gerçekleşir. Hissedarların tapuya kefil olması ile beraber Vakıfbank aracılığı ile alınabilir. Vakıfbank kredi başvurusu esnasında tarafınızdan farklı bir konut ipoteği istenir. Bu bir kriterdir. Bununla beraber sicilin çok düzgün olması önem taşır. Bu durum da bir koşul olarak vatandaşların karşısına çıkmaktadır. Tüm bunların gerçekleşmesi ile hisseli tapu üzerine konut kredisi çekilebilir.


Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Önceki makale

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kredi kartı; kullanım kolaylığı ve sağladığı imkânlarla artık neredeyse herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu durum insanların yanlarında nakit para taşımasını da azaltmıştır. Doğal olarak her

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları
Sonraki makale

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak isteyen kişiler için sunulan konut kredisi, birçok kişiye umut kapısı olmuştur. Son günlerde Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla insanların yaşadığı büyük maddi kayıplar hükümeti de


Related Makaleler

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları
2 dakikada okunur

YUKARI GİT