Kredi Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?


2 dakikada okunur
Kredi Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarının avantajlı kullanımı ve bankaların müşterilerine sunduğu cazip kampanyalar kart kullanıcılarının sayısını her geçen gün arttırıyor. Kredi kartlarının bu kadar sık kullanıldığı bir durumda çeşitli sorunlarla da elbette karşılaşılabiliyor. Kırılma, kaybolma ve çalıntı durumları da insanların sıklıkla yaşadığı bir durumdur. Bankalar bu sorunları yaşayan müşterilerini de mağdur etmemek adına yenileme imkânı sunuyor. Ancak kredi kartı yenileme başvurusunda bulunmak için sadece bir sorunla karşılaşmamız gerekmez. Sahip olduğumuz kredi kartlarımızın aldığımız ilk günden itibaren belirlenmiş bir ömrü vardır. Bu süre kartımızın ön kısmında da ay ve yıl olarak da not düşülmüştür. Böylece kartınızın kullanım süresinin ne zaman dolduğunu görebilir ve yenilemek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kart Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Sebepler her ne olursa olsun kredi kartı yenileme başvurusunda bulunmak aslında çok basit bir işlemdir. Eğer kredi kartınızı kaybetme veya çaldırma gibi bir sorunla karşılaştıysanız güvenliğiniz için de yapmanız gereken ilk iş bankanızın müşteri hizmetlerini aramak kartınızın kapatılmasını istemektir. Böylece kartınız başka insanların eline geçerse kullanıma kapatılmış olduğundan maddi bir kayıp yaşamayacaksınız. Siz kartınızı kapatma talebinde bulunduğunuzda müşteri hizmetleri size, bu konuda bilgi verdikten sonra yeni kartınızı ücretsiz bir şekilde kayıtlı adresinize gönderecektir.

Kartınızın belirlenen süresi dolduğunda ise siz bir girişimde bulunmadan bankanız hareket geçiyor. Kartınızın kapatılmasına yakın tarihte sizi arıyor ve kartınızı yenilemeyi isteyip istemediğinizi soruyorlar. Siz onay verdiğiniz de kredi kartı yenileme işlemini gerçekleştirerek yeni kartınızı kayıtlı adresinize ücretsiz bir şekilde gönderiyor.

Kredi Kartı Yenileme Ücreti

Bankalar; kredi kartınızın başına talihsiz bir olay geldiğinde veya kullanım tarihi geçtiğinde yenileme ücretini ilk seferde almaz. Her banka size yılda 2 kere kart yenileme hakkı tanır. Böylece yaşanması muhtemel durumlarda içinizin rahat olmasını ve maddi kayıp yaşamamanızı sağlar. 3.sefer yapacağınız başvuruda ise kredi kartı yenileme ücreti alır. Her bankanın bunun için belirlediği miktar farklıdır. Bankaların yıl içinde 3.kez kart yenileme işlemleri için belirlediği tutar şöyle:

➔ Garanti Bankası;9 TL,

➔ CardFinans; 15 TL,

➔ Axess; 13 TL,

➔ DenizBank; 5 TL,

➔ VakıfBank;10 TL,

➔ Ziraat Bankası;10 TL

Yenilenen Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Bankalar müşterilerini mağdur etmemek için yeni kart tesliminin süresini fazla uzun tutulmuyor. Talep ettiğini kredi kartı yenileme işlemi gerçekleştirildikten sonra kredi kartınızın size ulaşması için belirlenen süresi ortalama 7 ile 15 gün iş günü arasındadır. Yenilenen kartınız kuryeye teslim edildikten sonra telefonunuza bu konuda haber veren bir mesaj gelir ve tahmini ulaşım süresi hakkında bilgilendirilirsiniz.


İzmir Doğalgaz Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?
Önceki makale

İzmir Doğalgaz Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmir doğalgaz İzmir il'inin tamamına gaz hizmeti sağlayan firmadır. 2005 yılından itibaren İzmir halkına hizmet veren firma, her geçen gün alt yapısını yenileyerek ve genişleterek

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Sonraki makale

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kredi kartı; kullanım kolaylığı ve sağladığı imkânlarla artık neredeyse herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu durum insanların yanlarında nakit para taşımasını da azaltmıştır. Doğal olarak her


Related Makaleler

EFT ve Havale Nedir? Arasındaki Fark Nelerdir?
2 dakikada okunur
Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar
2 dakikada okunur
Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?
2 dakikada okunur
n11 - Akbank Direkt Öde Kampanyası
1 dakikada okunur
N11 - Fibabank Özel Faizsiz Masrafsız Kredi
1 dakikada okunur

YUKARI GİT