Metropol Kart Sorgulama Nasıl Yapılır?


2 dakikada okunur
Metropol Kart Sorgulama Nasıl Yapılır?

Metropol Kart Nedir?

Metropol kart tüm alışverişlerde kullanılan sektörde bir çok firmanın çalışanlarına ağırlıklı olarak yemek kartı olarak hizmet verdirttiği bir karttır. Metropol Kartın akıllı cüzdan özelliği sayesinde tek bir kart ile tüm alışverişlerinizi yapabilir, online olarak anlık takip edebilirsiniz. Metropol Kart, sektöründe ilk ve tek olan, şifre özelliği sayesinde tam güvenli alışveriş yapmak imkanı sağlayan bir kart olup, geliştirmiş olduğu bazı özel hizmetler vardır:

RestoPay
PetroPay
FiloPay
GiftPay
OtelPay
OkulPay
PassPay

Metropol Kart Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Metropol kart nakit çevirme işlemini, metropol anlaşmalı yerlerden yapabilirsiniz. Üye iş yerleri tabiki de bu işlemi komisyonsuz yapmamaktadır. Metropol kart nakit çevirme komisyon oranları değişiklik göstereceği için düşük komisyonlarla bu işlemi yapmanız çok zor ve sektör de nakit çevirme işlemi yapan üye sayısı çok az olduğundan anlaşmalı üyelerle önceden bilgi alışverişi yaparak metropol kart nakite çevirme işlemini yapabilirsiniz.

Metropol Kart Sorgulama Nasıl Yapılır?

Metropol kart bakiye sorgulama için iki yönteminiz bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi MetropolCard sitesi üzerinden online giriş yaparak kart bilgilerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Diğer yöntem ise akıllı telefonunuza metropol kart uygulaması kurarak kayıt olduktan sonra kart bilgilerinize girerek, metropol kart sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Metropol Kartsız İşlem Nasıl Yapılır?

Kart Numarası İle İşlem Yapma; Versiyona göre değişmekte olup Pos cihazında “0” ya da “9” tuşuna basıldıktan sonra ekranda kart numaranızın son sekiz ‘’8’’ Hanesi veya bazı cihazlarda 16 hane tuşlanarak yapılmak istenilen işlem seçilir.

Telefon Numarası İle İşlem Yapma; Öncelikle Telefon numarasının sistemlerimizde kayıtlı olması gerekmektedir. POS cihazı ana menü ekranındayken “00” tuşuna eğer pos cihazında “00” tuşu yoksa “0” tuşuna basılır. Ekranda telefon numaranızı girin uyarısı alınır ve telefon numarası başında “0” olmadan “10 haneli ” olarak tuşlanarak yapılmak istenilen işlem seçilirek işlem yapılır

Her iki yöntem ile başarılı şekilde metropol kartsız işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Related Makaleler

EFT ve Havale Nedir? Arasındaki Fark Nelerdir?
2 dakikada okunur
Setcard Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
1 dakikada okunur
CGV Cinema Club Nedir? CGV Cinema Puan Sorgulama?
1 dakikada okunur

YUKARI GİT

Sohbet - Chat - Sohbet Odaları - Sohbet