Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?


2 dakikada okunur
Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

HES kodu sorgulama işlemini çalışanlarınız yada kalabalık bir ortam için yapmanız gerekiyorsa, grup oluşturup tek sefer de Toplu HES kodu sorgulama yapma imkanınız bulunuyor. Bu işlemi genel de şirketler ve kurumlar tercih ediyor. Toplu HES Kodu Sorgulama işlemini E-devlet üzerinden kolayca yapabilirsiniz yapabilirsiniz.

Toplu HES Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Toplu HES kodu sorgulama işlemini yapabilmek için kuru yetkilileri ya da resmi yazı ile görevlendirilen bir kişi toplu HES kodu sorgulama işlemini kolayca yapabilir. Toplu HES kodu sorgulama yapabilmek için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

  • www.turkiye.gov.tr adresine yetkilendirilen personel tarafından kişisel şifre ile giriş yapılır.
  • Arama bölümüne “Toplu HES Kodu Sorgulama” ifadesi yazıldığında çıkan“Toplu HES Kodu Sorgulama(Sağlık Bakanlığı)” ifadesine tıklanır.
  • Açılan pencerede “+ Yeni Grup Oluştur” sekmesine tıklanır.
  • Sonra açılan ekranda sırasıyla Grup adı ve Grup Açıklaması alanları doldurulduktan sonra “Kaydet ve İlerle” butonuna tıklanır. Birden fazla grup oluşturabilirsiniz
  • Grup başarıyla oluşturulmuştur mesajı alındıktan sonra personele ait HES kodları sırasıyla HES Kodu bölümüne girilerek Ekle ve Kaydet butonuna tıklanır. “Hes Kodlarını Excelden Yükle” seçeneğinden Excel’den oluşturduğunuz toplu listeleri otomatik olarak ekleyebilirsiniz.
  • Excel’den toplu halde listeleme işlemi için ilgili butona tıklanır ve aşağıdaki ekranda “Örnek şablonu indirmek için tıklayınız” kısmına tıklanarak sisteme girişe uygun Excel formatı indirilebilir. Dosyadaki ilgili alanlar doğru şekilde doldurulup kaydedildikten sonra, Dosya Ekleyin butonuna tıklanarak veya dosyayı sürükleyip ilgili alana bırakarak altta bulunan kaydet butonuna tıklanır ve tüm listedeki HES kodları sisteme eklenmiş olur.
  • HES Kodları eklendikten sonra alt tarafta liste şeklinde görüntülenir ve HES Kodlarını Güncelle butonuna tıklayarak istenildiğinde ekleme ve silme işlemi yapılabilir.
  • Tüm HES kodlarını oluşturduğunuz gruba ekledikten sonra Grup Listesinin olduğu bölümde bulunan ilgili listeye ait “Grubu Sorgula” butonuna tıklayarak toplu risk durumu sorgusu yapabilirsiniz.
  • İlgili listeye ait sorgulama işlemi sorunsuz tamamlanınca aşağıdaki ekran gelecektir.

Yukarda ki işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonra oluşturduğunu grup ile her gün E-devlet üzerinden toplu HES kodu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.


Kocaeli Kart Bakiye Sorgulama?
Önceki makale

Kocaeli Kart Bakiye Sorgulama?

Kocaeli Kart, Kocaeli'de toplu taşıma araçları hizmetinden yararlanırken kullanılan bir karttır. Kocaeli Kart ile ulaşım yapmadan önce kent kart bakiye durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Yine

HGS Bakiye Sorgulama?
Sonraki makale

HGS Bakiye Sorgulama?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), otoyol, köprü geçişlerinde oluşan trafikten dolayı aranan çözümler sonucu bulunmuş bir sistemdir. HGS sayesinde araçlar durmadan geçiş yapabilmektedirler ve bu sayedepratik


Related Makaleler

Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
1 dakikada okunur
HGS Bakiye Sorgulama?
1 dakikada okunur

YUKARI GİT